Индия.Ру  
Главная | Как поехать | Страна Индия | Туры в Индию | Лента новостей | Впечатления | Погода
Карта сайта | Библиотека | Рассылка | Чат | Гостевая | О сайте
Клавиатура/Keyboard

Общие обсуждения
   >> Общий форум
Просмотреть ВСЕ ВетвиСледующая Ветвь*Отображение Ветвями

Страницы: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (Все)
indiaking
(ищущий)
2006/01/31 15:14
Re: They always did have more balls than brains new [re: Лотос] 

do u understand what is abstractive thinking?Please quote something let me see how good is ur brain.

indiaking
(ищущий)
2006/01/31 15:41
Re: нехорошо это! new [re: katbirali] 

I totally agree with you but the sad thing is that russians know neither what is politically correct nor what is decency.You think that you can say that Indians need the white skinned british to rule India and do not even give a damn about our feelings after which u say that u russians are decent. where is the dignity, pride and prestige?
You say your GK is better than that of Indians why not fight it out between you and me in this open forum?I wish it is one to one otherwise ten losing russians is a pathetic scene to watch. even our ex-moderator is clearly on the side of russians.He gets worked up when we say something about russia but never when said about India.

indiaking
(ищущий)
2006/01/31 15:52
Re: Очистимся от грязи new [re: Shamro] 

Да весь район Викаспури в Дели построен на деньги, заработанные на Черкизовском рынке, где самый захудалый домик потянет на 200 тысяч зеленых.
Oh my Goodness how did u calculate this and from where did u get this info from.
Do you know onething INdia places orders worth 1.5 billion dollars per year to russia for arms supply How many families live on this and how many bulidings are constructed with this money any Idea?
А Пенджаб отстраивается на деньги, посылаемые ребятами из Великобритании.

How much East India Company robbed from India do you have any Idea ?
FYI on today's prices it is 5 trillion dollars so this will give an idea how white skinned people looted asia.
You whites that too u sovoks think black brown people make money from ur white skinned people and u do not make it from asians africans etc.If u talk finance, trade, economy do it in a balanced way.
India doesn't needs ur russia.But ur russia needs India strategically and economically.ИДИ Гуляй

indiaking
(ищущий)
2006/01/31 16:08
Re: Hашим бабам памятник ! new [re: katbirali] 

Обладаете ли вы вообще хвалеными индийскими семейными ценностями?
What about ur self boasting russian decency and higher IQ and better GK.First advise to yourself and then share it with others in other words pray what u preach.Is that clear to you.
Bloody i am pissed of with u russians.

WinniModerator
(испивший из истока Ганга)
2006/01/31 16:15
It's always better new [re: indiaking] 

to know more, so, you will not need to think so much. It's english idiom. In russian, "думать членом".

//
10000000 lemmings can't be wrong

indiaking
(ищущий)
2006/01/31 16:27
Re: It's always better new [re: Winni] 

It's always better to know more, so, you will not need to think so much.

What is the yardstick to measure knowledge in other words how do you quantify it?What is more or what is less?
In russian, "думать членом".
Ya russian logic.

indiaking
(ищущий)
2006/01/31 16:33
Re: Жыве Беларусь!!!!!!! new [re: barrakuda] 

В отличии от вашей страны с Пакистаном у нас с Россиией границы вообще нет, поэтому легко быть патриотом 2 стран.
Я вас простил за ваши глупости.
Думаю вам этого не понять.
деиствительно нет.да буду патриотом другой страны когда сам неуверен в своей стране за что то надо всетакие держаться.

indiaking
(ищущий)
2006/01/31 16:39
Re: Что отличает нас, русских ??? new [re: barrakuda] 

А разве я выразил неуважение к кому либо ???
ваши слова что англичане должны править индей или вообше белые должные править над осталными явно показывает ваше неуважение к другим вы же непонимате наши чувств и реакции на ваши слова.
Возможно, видимо к тому, кто вместо аргументов использует ругань. Слабенькая логика.
я пыталься вам похорошему обяснить видимо в некакую чтоподелаешь с русским неполучается нормальный разговор он попрежнему белый крутой а осталные дерьмо вы даже находите оправдание оккупации русскими средную азию кавказ прибалтику как можно с вами понормальному.

indiaking
(ищущий)
2006/01/31 16:51
Re: Что отличает нас, русских ??? new [re: barrakuda] 

Я то как раз ни куда не сваливал и, в отличии от вас, сваливать не собираюсь !
Ой ненадо.
А моей "псевдоинтеллегентности" как раз хватает , что б без мата на форуме обходится,
у вас мата нет зато глупости много.
И , опять же в отличии от вас, ни когда не говорил и не считал себя знатоком Индии.
тогда покой хрен говорили что каждый индус ишет возможность как бы уехать из страны следите за своими словами.

WinniModerator
(испивший из истока Ганга)
2006/01/31 16:57
Re: It's always better new [re: indiaking] 

> Ya russian logic.

I have been told you - there is an ENGLISH IDIOM.

//
10000000 lemmings can't be wrong

Страницы: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (Все)
Просмотреть ВСЕ ВетвиСледующая Ветвь*Отображение Ветвями
Перейти на

Индия.Ру |Модератор

TopList